Prantsuse Alpides Wood-Mizeri tööpinkide abil karjustele onnide ehitamine

By Wood-Mizer, Europe

Building Shephard Cabins with Wood-Mizer Machines in the French Alps

 

Karjustele kvaliteetsete palkonnide ehitamisele lisaks töötleb Plan de Verdonist pärit puussepp Aleksander Salicis Prantsuse Alpides kohalikku puitu ja valmistab tisleritooteid. Oma sae- ja puidutöötlemise ettevõttes Salicis Charpente kasutab ta mitut Wood-Mizeri tööpinki. 

„Kõik sai alguse siis, kui üks minu kaaslane palus abi mägedesse väikese palkonni ehitamisel. Tal oli vaja suveks elukohta, et hoolitseda karjamaal oma lambakarja eest. See oli huvitav töö! Jälgisin, kuidas helikopter tõstis mäe tippu puitkonstruktsiooni, mille valmistasin oma tööpingil LT40,“ räägib Aleksander.

 

 

Aleksander tegi puidutöötlemisega tutvust 16-aastaselt. Alguses töötas ta koos puulangetajate ja metsameestega. „Elame mägedes, üle 1900 m kõrgusel merepinnast, kus elamistingimused võivad vahel rasked olla. Seetõttu toetame kohalikus kogukonnas üksteist ja aitame alati,“ selgitab Aleksander. Täna on tal oma ettevõte ja ta valmistab oma klientidele kvaliteetseid puittooteid, sh palkidest ehitatud karjuste onne. 

„Kohalikud karjused hindavad ja tunnustavad minu palkonne, sest need on tõepoolest väga head, ja mis samuti oluline – need on valmistatud kohalikust puidust,“ märgib ta. „Kuidas ma neid teen? Esmalt saen palgid, siis kuivatan kuivatis saematerjali ning hööveldan ja freesin konstruktsiooni elemendid. Seejärel valmistan need ette helikopteriga transpordiks. Peame hoolikalt jälgima iga mooduli kaalu, sest helikopteri maksimaalne koormus võib olla 750 kg. Kohe, kui materjal on mäkke toimetatud, alustame onni kokkupanekut.“

 

 

Oma panuse Aleksandri edukasse äritegevusse annavad Wood-Mizeri puidutöötlemise pingid. „Soovitan Wood-Mizeri seadmeid kõikidele puidutöötlemisega tegelevatele kolleegidele. Need on väga head tööpingid, eriti selliste väikeste puusepatöid tegevate ettevõtete jaoks, nagu minul on,“ räägib Aleksander. 

„Kõige tähtsam tööpink minu töökojas on saeraam LT40 koos sängi pikendusega pikkade palkide saagimiseks,“ jagab Aleksander. „Mulle meeldib selle tööpingiga töötada, sest selle hüdraulilisi funktsioone on lihtne juhtida. Mäletan, kuidas varem töötasin ilma hüdraulikata saeraamiga ja mul olid sageli seljavalud. Tööpingiga LT40 selliseid probleeme enam ei ole. See on kiirem ja stabiilsem ning ma saan ühe päevaga rohkem laudu toota.“ 

Isegi kõige parem saeraam töötab hästi vaid siis, kui selle lintsaed on õigesti ette valmistatud. Aleksander hooldab oma terasid Wood-Mizeri teritus- ja räsamispinkide abil. „Töötan peamiselt okaspuudega ning seetõttu peavad terad olema õigesti teritatud ja räsatud, et saed ei muutuks enneaegu kasutuskõlbmatuks,“ selgitab Aleksander.

Aleksander soetas lisaks olemasolevale saeraamile LT40 veel ühe saepingi, et saada pindlaudadest võimalikult palju väärtuslikku materjali. Varem viskas ta lõikmed minema, kuni leidis lahenduse – pikisuunalise servamispingi Wood-Mizer EG100. Servamispink optimeerib saematerjali tootmist, suurendades väikeste ebakorrapärase vormiga pindlaudade väärtust. 

 

 

Puidutoodete valmistamiseks kasutab Aleksander ka neljapoolset höövel-freespinki Wood-Mizer MP360. Selle abil saab ta valmistada kõike, alates põrandamaterjalist kuni vooderdusteni, sh pikki talasid ja tisleritoodete elemente. „See tööpink võtab minu töökojas vähe ruumi ja tarbib vähe energiat,“ selgitab Aleksander. „Tööpingiga MP360 suutsin suurendada oma tootevalikut ja pakkuda klientidele terrasside jaoks sulundlaudu ning soovitud profiiliga vooderdusi ja fassaadilaudu. Samuti saan teha okaspuidust ideaalse ruudukujulise profiili.“ 

Aleksander on oma tsehhi kõrvale paigaldanud kuivati. „Tänapäeval on kuivati vajalik protsessi kiirendamiseks. Praegu ei ole inimestel enam nii palju aega nagu 20 aastat tagasi, kui laudu kuivatati lageda taeva all terve aasta,“ räägib Aleksander. „Kuivati võimaldab puitu kiiresti ette valmistada, et seda siis tööpingil MP360 hööveldada ja freesida“.

 

 

„Wood-Mizeri tööpinkide juures meeldib mulle nende universaalsus ja funktsionaalsus,“ märgib ta. 

„Hindan tööd Wood-Mizeriga, kuna need seadmed toetavad väikeste puidutöötlemise ettevõtete kasvu ja arengut. Minu ettevõte Salicis Charpente on pereettevõte, mis eksisteerib koos ratsakooliga Le Sabot du Verdon, mis kuulub minu naisele,“ selgitab Aleksander. „Meie ettevõtted on omavahel seotud: mina ehitan tallidele ja lisahoonetele erinevaid puidust lisasid ning minu naise ratsutamisega tegelevad kliendid tellivad minult puidust tooteid.“

 

***

Liituge meie uudiskirjaga
Teile saadetakse e-posti teel eksklusiivseid eripakkumisi, teavet uute toodete kohta ja kutseid eriüritustele!