Kanadas ehitas endine elektrik endale unistuste maja

By Chase Warner, Wood-Mizer

Former Electrician Built Dream Home in Canada

Nathan Ševtšuk täitis eluunistuse: ta tegi 8 aastat rasket tööd ja ehitas endale maja, abiks paar sõpra ja Wood-Mizeri mobiilne saeraam. 

 

 

Nathan Ševtšuk töötas üle kümne aasta Oregoni luksusmajades elektrikuna, kuid mõistis, et tema elus on ilmselgelt midagi puudu. „Olin linnast ja siginast-saginast väsinud ning tahtsin kolida Kanada kaugemasse piirkonda. Otsustasin endale maja ehitada ja põhimõtteliselt tegingi seda,“ räägib Nathan naeratades. 

 

 

Nathani jaoks algas see lugu 2007. aastal, kui ta ostis endale Kanada Briti Columbia provintsis maad. Maja projekteerides avastas Nathan, et tal tuleb saematerjal osta ja see oma kaugel asuvale maatükile transportida või teha oma maalt saadud puidust ise lauad. Viimane mõte meeldis talle kohe.

„Võrdlesin erinevaid saeraame ja mõistsin, et Wood-Mizeri tööpink on minu jaoks tõeline leid,“ räägib Nathan. „Mõtlesin – see on just see, mida ma vajan! Nii mugav ja praktiline instrument.“ 

 

 

Nathanil puudus igasugune puidusaagimise kogemus, kuid ta ostis endale palkide hüdraulilise pealelaadimisega mobiilse tööpingi LT40 ja sellega algas tema elus uus etapp. „Olen kogu elu tegelenud tisleritööga, valmistanud karkasse ja teinud viimistlustöid, mistõttu ei olnud see [ehitamine ja puidutöö] minu jaoks midagi täiesti uut.“

Alustades töötamist mobiilse saeraamiga, otsustas Nathan, et ta teeb oma maja jaoks 100% saematerjalist ise, mis praktikas tähendas mitmeid sõite puiduga kuivatisse ja aastaid kuivatamist. „Kulus kaheksa aastat, et ala kuni viimse naelani puhastada,“ räägib ta. Esimesel ehitusaastal suutis Nathan püstitada karkassi ja paigaldada katuse. Oma maja akendele ja ustele tegi ta seedripuidust toorikud. Tema naaber Kit, kes on tipptasemel puusepp, aitas tal teha  aknad ja uksed ning pärast nende paigaldamist kolis Nathan koos perega majja sisse. „Wood-Mizeri tööpink sobib maja ehitamiseks ideaalselt,“ ütles ta.

 

 

Järgmistel aastatel saagis Nathan interjööri jaoks kaski ja Douglase nulgusid ning tegi puidu viimistlustöid. Lisaks ladus ta kividest kamina, tegi valmis duširuumi ja valmistas lauad seinte ja lae jaoks. Kaheksa aastat tegi Nathan pingelist tööd – saagis oma hüdraulilise mobiilse saeraamiga LT40 kokku 52 m3 Douglase nulgusid, lehiseid, kaski ja seedripuid ja sai lõpuks valmis nii oma unistuste maja kui ka juurdeehituse, kus asub tema puusepatöökoda. 

 

 

Selles projektis olid Nathanil abis sõbrad ja naabrid. „Minu naaber Kit tegi kõik kapid, aknad ja uksed, sõber Doug aitas puusepatöödega. Veetsime palju õhtuid koos ajurünnakuid tehes,“ räägib Nathan. „Mul on uskumatult vedanud selliste sõpradega.“

Nathani hinnangul säästis ta ise oma maja jaoks saematerjali tehes 70 000 – 80 000 dollarit. Majas on 110 m² elamispinda, 140 m² puusepatöökoda ja 46 m² terrass. „Maja jätab vapustava mulje kõigile, kes seda näevad,“ jagab Nathan. „Veetsin suurepäraselt aega ja olen tänu võlgu paljudele inimestele, kes jagasid minuga oma teadmisi ja oskusi.“ Rääkides tulevikust – Nathan juba kibeleb, et alustada järgmist projekti Wood-Mizeri tööpingiga.

 

***

Liituge meie uudiskirjaga
Teile saadetakse e-posti teel eksklusiivseid eripakkumisi, teavet uute toodete kohta ja kutseid eriüritustele!