Mobiilse saeraami teenused – kuidas see toimib?

By Mareks Lomako, Wood-Mizer

Meie eksperdiks on šoti ettevõtja Keith Threadgall, kes on Wood-Mizeri mobiilsetel pinkidel tööd teinud üle 20 aasta. Ta alustas oma karjääri mootorsae operaatorina ning seejärel omandas 1999. aastal Wood-Mizeri saeraami operaatori ameti. Hiljem hakkas ta pakkuma mobiilse saeraami teenuseid. Keithi tuntakse Lõuna-Šotimaal kui töökat ja usaldusväärset inimest. Lintsaepinkide hea tundmine ning mitme aasta pikkune töökogemus viisid selleni, et 2011. aastal sai temast Wood-Mizeri esindaja Šotimaal.

Oma intervjuus annab Keith Threadgall mitu hinnalist nõuannet, mis kuluvad ära inimestele, kellel on plaanis alustada mobiilse saeraamiga seotud äri.

Nõuanne 1. Uurige turgu, õppige tundma oma kliente.

Oma mobiilse saeraamiga külastab Keith farmereid, metsamaa omanikke ning teisi inimesi, kellel on tarvis lahti saagida mõned palgid. Šotimaal vajatakse tavaliselt pehmetest puidusortidest valmistatud laudu kuuride, aedade ning majafassaadide ehitamiseks. Keith märgib, et tema klientide hulgas on ka karkasshoonete ehitajad, kes vajavad ebastandardsetes mõõtudes tammepuitu.

 

 

Nõuanne 2. Planeerige hoolikalt oma marsruute, külastades korraga mitut sama piirkonna klienti.

Šotimaa on mägine maa; suurem osa maakohtadest on raskesti ligipääsetavad. Mõnikord kulub Keithil kuni viis tundi, et kõigest jõuda kohale põhja pool elavate klientide juurde, kus teed on üherealised. „Sellistel juhtudel sõidan ma välja aegsasti ning jään ööseks töökohaga lähedal olevasse motelli,“ ütleb Keith. „Et aega mitte niisama raisata, üritan ma saetööd koordineerida ühes ja samas piirkonnas erinevate klientide vahel.“ Paljudele klientidele sobib, kui Keith saabub nende juurde pärast keskpäeva. „Hommikust aega kasutavad nad selleks, et minu visiidiks ette valmistuda,“ selgitab ta.

 

 

Nõuanne 3. Võtke kaasa vajalikud varuosad, saed, kulumaterjalid.

Tavaliselt reisib Keith üksinda. Ta jälgib tähelepanelikult seda, et tal oleks piisavalt varuosi ja lintsaage. „Kui on tarvis mingisugust abi või spetsiaalset tehnikat, lepin ma klientidega kokku, et nad organiseeriks kõik kohapeal. Ma võtan kaasa pingikütust, terasid, varuosi, mootorsae ning instrumente. Olenevalt eelseisvast tööst võtan ma kaasa 4–6 teritatud lintsaagi ühe saagimispäeva kohta, et saada keskmiselt 1-2 tundi ühe teraga saagimist. Kui ma sõidan 3-4 päevaks, võtan kaasa minimaalselt 20 teritatud tera ning vähemalt ühe karbi uusi saage varuks. Varuosadest on mul tavaliselt kaasas B57 kiilrihmad, sae suunarullikud, mutrid ja poldid sae reguleerimiseks rihmaratastel, kütusefiltrid. Põhiliselt on kaasas need asjad, mida ei ole kaugpiirkondades võimalik soetada,“ räägib Keith.

 

 

Nõuanne 4. Pange paika kindlad kuupäevad – sellest võib saada konkurentsieelis.

Šotimaal ei ole mobiilsetel saeveskitel palju konkurente. „Siin tuleb teha rasket tööd, olla oma asjale truu ning osata oma tööd aegsasti planeerida,“ räägib Keith. „Vahel ütlevad saemehed vaid, et neil oleks vaba aega pakkuda mõne nädala möödudes, ilma kuupäeva täpsustamata. Oluline on pakkuda välja kindlad kuupäevad, millal te saate kliente külastada. See laseb neil organiseerida tööjõudu ja tehnikat ning valmistada ette saagimiskoht,“ selgitab Keith.

 

 

Nõuanne 5. Ärge kartke oma ideid välja pakkuda! Kui inimestel on tekkinud huvi puidusaagimise vastu – õpetage neid ja... müüge neile pink.

Oma intervjuu käigus ütles Keith, et on inimesi, kes otsivad just kasutatud saagimisseadmeid. Nähes, kui lihtne on saagimine Wood-Mizeri pingil, soovivad paljud tema kliendid soetada saeveski ning alustada oma äri. „On olemas nõudlus vähekasutatud seadmete järele. Mina kasutan oma saeraame üks kuni kaks aastat, ning seejärel müün need edasi. Alati saab teha vastuvõetava hinna, millega inimesed heameelega ostavad saeraami väikse kõrvaläri loomise eesmärgil.“

 

***

Liituge meie uudiskirjaga
Teile saadetakse e-posti teel eksklusiivseid eripakkumisi, teavet uute toodete kohta ja kutseid eriüritustele!